logo

Inne urządzenia


ASTHERM - produkujemy inne urządzenia

  Centrale nawiewno-grzewcze


Projektujemy i produkujemy kompletne centrale wentylacyjne - zazwyczaj nawiewno-wyciągowe lub tylko nawiewne. Mogą być wyposażone w układ grzewczy: gorąco-wodny, gazowy lub olejowy.

Wydajności wentylacyjne, spręż dyspozycyjny określa pt. użytkownik lub projektant instalacji wentylacyjnej. Centrale wentylacyjne  ASTHERM mogą być również wyposażone w układy rekuperacji /odzyskiwania ciepła/.

Zastosowanie - w ogrzewaniu hal, pomieszczeń produkcyjnych, wentylacji obiektów.

Centrale nawiewno-grzewcze piece

Centrala nawiewno-grzewcza na dachu kabiny

  Układy rekuperacji


Oparte są na technologii wymienników płytowych, krzyżowych, wykonywanych w wersji specjalnej 'dla lakierni' bez udziału silikonu i z płytami o zwiększonych odstępach /nawet do 12 mm/ oraz specjalnie tłoczonej powierzchni w celu zapobieżenia trwałemu ich zanieczyszczeniu pyłami lakierniczymi i zapewnieniu jak największej powierzchni wymiany.

Sprawność znamionowa stosowanych przez ASTHERM wymienników płytowych jest uzgadniana z Inwestorem i może osiągnąć nawet 75%. Najczęściej jednak, ze względu na znakomity stosunek ceny do efektywności, stosujemy wymienniki o sprawności 60%.

Ze względu na opory przepływu powietrza przez wymiennik płytowy, konieczna jest wówczas wymiana wentylatorów na wysokociśnieniowe, a w konsekwencji również silników, ich napędu i systemu sterowania. Mówiąc o układzie rekuperacji w kabinie lakierniczej, mamy na myśli zespół koniecznych zmian. W kabinie lakierniczej standardowej, bez układu rekuperacji, wydajność wentylacyjna obliczana jest dla sprężu najczęściej od 300-400 Pa /kabiny niskobudżetowe/ do 700-900 Pa /kabiny wyższej jakości/. W przypadku zastosowania układu rekuperacji konieczne jest zastosowanie wentylatorów mogących osiągnąć założoną wydajność wentylacyjną przy oporze 1200-1600 Pa /w zależności od znamionowego oporu wymiennika płytowego/.

Dodatkowo, w układzie rekuperacji instalujemy również układ tzw. 'bypass', czyli automatycznie działający system, który w przypadku zbyt małej różnicy temperatur /lato/ puszcza powietrze bokiem, bez oporu wymiennika płytowego. W połączeniu z falownikami sterującymi prędkością obrotową silników /a co za tym idzie - wydajnością układu wentylacji/, oraz automatyczną regulacją ciśnienia w kabinie, zmniejsza się wtedy w sposób drastyczny zużycie energii elektrycznej. W tym rozwiązaniu nie ma potrzeby wyjmowania wymiennika krzyżowego na okres letni.

Układy rekuperacji wymienniki ciepła

Generatory nawiewno-grzewcze w zabudowie szczytowej zewnętrznej

  Ściany malarskie


Ściany malarskie – stanowiska malarskie – ściany lakiernicze – to urządzenia wentylacyjne wyposażone w filtry, najczęściej tzw. 'suche'. Możliwe jest również wykonanie ściany malarskiej z filtrem wodnym. Zadaniem ściany malarskiej jest odprowadzenie mgły lakierniczej i oparów rozpuszczalników ze strefy pracy i miejsca przebywania ludzi.

Ze względu na to, że lakierowanie powinno odbywać się w kierunku filtrów i działającej wentylacji wyciągowej, oraz na konieczność obracania malowanym detalem - ściany malarskie mają zastosowanie do malowania detali o stosunkowo niewielkich gabarytach.

W przypadku instalacji ściany malarskiej w małym pomieszczeniu, konieczne jest zainstalowanie układu wentylacyjno - grzewczego mającego zdolność uzupełnienia ilości powietrza wyrzuconego na zewnątrz oraz podgrzanie powietrza dostarczanego do pomieszczenia do temperatury właściwej dla aplikacji.

Produkujemy ściany malarskie w wymiarach umożliwiających wykorzystanie filtrów bez odpadów. Szerokości naszych standardowych ścian malarskich to: 160cm, 240cm, 320cm, 400cm lub 480cm, przy stałej wysokości 200cm. Urządzenia dostarczane są kompletne, wyposażone w filtry i układ wentylacyjny wyciągowy. Posiadają sterowanie analogowe.

Każdą ścianę malarską ASTHERM możemy dodatkowo wyposażyć w: filtr węglowy, oświetlenie oraz układ płynnej regulacji wydajności wentylacji.

Ściana malarska ASTHERM

Ściana malarska SM w zakładzie meblarskim

  Kabiny dźwiękochłonne


Ich główne zadanie to poprawienie komfortu pracy osób narażonych na nadmierny hałas na stanowisku pracy, a tym samym spełnienie wymagań wynikających z obowiązujących przepisów BHP.

Jesteśmy w stanie dostosować ich wszelkie parametry do indywidualnych wymagań przyszłego użytkownika - od wielkości kabiny, poprzez stopień jej izolacji akustycznej, po dodatkowy, autonomiczny system wentylacji i stabilizacji temperatury wewnętrznej /klimatyzacja/.

Użyteczność kabin ASTHERM została wielokrotnie potwierdzona w praktyce.

Kabina dżwiękochłonna ASTHERM

 

Oferta leasingowa

Propozycja firmy  WEŹ LEASING -  polecamy !!!

Katalog 2014

Nasza oferta - profesjonalne, sprawdzone rozwiązania:

Praca w Astherm

Oferta pracy - zobacz kogo potrzebujemy:

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i potrzebujesz więcej informacji - jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Zapraszamy również we wszelkich sprawach dotyczących serwisu i bieżącej eksploatacji naszych urządzeń.


DZIAŁ SPRZEDAŻY

Paweł Szablewski
szablewski@astherm.pl
tel. 601 227 632

Piotr Mirecki
mirecki@astherm.pl
tel. 601 093 718


DZIAŁ SERWISU

Krzysztof Żelazko
zelazko@astherm.pl
tel. 601 939 885


OBSŁUGA POSPRZEDAŻNA

- zamawianie materiałów  eksploatacyjnych oraz ustalanie terminów przeglądów okresowych:

Damian Jannasz
jannasz@astherm.pl
tel. +48 691 199 041
GG: 35901456

NASZ ADRES

ASTHERM Sp. z o.o.

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 13,
05-530 Góra Kalwaria k. Warszawy, Polska

tel:  +48  22 717 74 02
tel:  +48  601 227 632
fax:  +48  22 717 74 00
mail:   info@astherm.pl

KRS: 0000232042
NIP: 123-10-48-349
Nr konta: 09 1910 1048 2787 7758 1378 0001

© 2014   ASTHERM 
projekt: 24x36.pl   2014