logo

Urządzenia dla branży motoryzacyjnej


ASTHERM - urządzenia dla motoryzacji

  Kabiny lakierniczo-suszące


Kabiny lakiernicze dla motoryzacji, to najczęściej kabiny lakierniczo-suszące.
W zakładach mających odpowiednie warunki lokalowe i planujących odpowiednio duży przerób, instaluje się oddzielne kabiny lakiernicze połączone z kabiną suszącą. W takich rozwiązaniach stosuje się często tzw. „szynowe wózki lakiernicze” na których pomalowane auto jest przesuwane do kabiny suszącej. W przypadku takiego rozwiązania możliwy jest również transport poprzeczny, czyli ustawienie kabin obok siebie i połączenie ich dużą bramą rolowaną.

W kabinie standardowej, czyli lakierniczo-suszącej cały proces malowania, podsuszania międzywarstw, ponownego malowania i suszenia końcowego odbywa się w jednym miejscu, bez przestawiania malowanego pojazdu.

Kabiny lakiernicze ASTHERM projektowane są w ten sposób, by zapewnić jak największą wszechstronność, dlatego przyjęliśmy, że standardowa wysokość kabiny wewnątrz, mierzona od powierzchni krat podłogowych do filtra sufitowego wynosi aż 3000 mm. Dzięki temu, w takiej kabinie można obsługiwać wszystkie samochody osobowe, vany, mikrobusy, samochody terenowe, oraz większość najczęściej spotykanych busów. Również trójdzielna brama wjazdowa o dużej szerokości /3000 mm/ ma wysokość równą wysokości kabiny wewnątrz.

Ponieważ nasi odbiorcy mają różne potrzeby, różne warunki lokalowe, różne możliwości budżetowe, różne oczekiwania jakościowe produktu oraz różne podejście do kwestii kosztów użytkowania urządzeń, stworzyliśmy trzy linie handlowe naszych urządzeń, w myśl zasady „każdemu według potrzeb”.

Kabina lakiernicza dla motoryzacji

WS ST - 2 szt. jedna podwyższona do 350 cm wewnątrz Strefa przygotowania

  Strefy przygotowania


To miejsca przystosowane do wykonywania wszelkich prac naprawczo-remontowych powodujących zapylenie lub zanieczyszczenie stanowiska pracy na skutek między innymi szlifowania, polerowania, wygładzania, nanoszenia "wypełniaczy", szpachlówek, podkładów lakierniczych i innych prac o podobnym charakterze.
Ich zadaniem podstawowym jest eliminowanie zapylenia na stanowisku pracy.

W strefie przygotowania nie wyklucza się dokonywania procesów lakierniczych na małych powierzchniach. Możliwe są malowania „zaprawkowe” ale bez możliwości suszenia w podwyższonych temperaturach - zamiennie możliwe jest użycie różnego rodzaju lamp lub promienników.

Powietrze w strefie przygotowania jest filtrowane przez układy o zróżnicowanej gęstości. Stosujemy tutaj trzy podstawowe rodzaje filtrów: podłogowe, wstępne i sufitowe.

Strefy przygotowania firmy ASTHERM są wyposażone w system zapewniający równomierny opad powietrza na całej powierzchni okratowanej podłogi.

Strefa Przygotowania SP6 - 2 sztuki

Strefa Przygotowania SP6 z kurtynami

  Pomieszczenia mieszalników


Zwane są również „mixingboxami” i służą do przechowywania podręcznej, tzw. ‘dobowej’ ilości materiałów lakierniczych w postaci systemów mieszalników kolorów lub w przypadku zastosowań przemysłowych - w opakowaniach zbiorczych.

Jest to również doskonałe, bo oddzielone od pozostałej części lakierni, miejsce do postawienia destylarki i myjki do pistoletów lakierniczych.

Pomieszczenie mieszalników ASTHERM zbudowane jest z identycznych, niepalnych paneli z jakich produkujemy kabiny lakiernicze. Wyposażone jest w układ bezpiecznej wentylacji wyciągowej z zastosowaniem wentylatora przeciwwybuchowego oraz w bezpieczny układ oświetleniowy. Jego wymiary zawsze dostosowujemy indywidualnie do istniejących warunków lokalowych.

W szczególnych przypadkach pomieszczenie mieszalników może być wyposażone w układ ciągłego pomiaru stężenia rozpuszczalników połączony z układem alarmowym i automatycznym układem przewietrzania.

Mixingboxy Pomieszczenia Mieszalników

 

Oferta leasingowa

Propozycja firmy  WEŹ LEASING -  polecamy !!!

Katalog 2014

Nasza oferta - profesjonalne, sprawdzone rozwiązania:

Praca w Astherm

Oferta pracy - zobacz kogo potrzebujemy:

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i potrzebujesz więcej informacji - jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Zapraszamy również we wszelkich sprawach dotyczących serwisu i bieżącej eksploatacji naszych urządzeń.


DZIAŁ SPRZEDAŻY

Paweł Szablewski
szablewski@astherm.pl
tel. 601 227 632

Piotr Mirecki
mirecki@astherm.pl
tel. 601 093 718


DZIAŁ SERWISU

Krzysztof Żelazko
zelazko@astherm.pl
tel. 601 939 885


OBSŁUGA POSPRZEDAŻNA

- zamawianie materiałów  eksploatacyjnych oraz ustalanie terminów przeglądów okresowych:

Damian Jannasz
jannasz@astherm.pl
tel. +48 691 199 041
GG: 35901456

NASZ ADRES

ASTHERM Sp. z o.o.

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 13,
05-530 Góra Kalwaria k. Warszawy, Polska

tel:  +48  22 717 74 02
tel:  +48  601 227 632
fax:  +48  22 717 74 00
mail:   info@astherm.pl

KRS: 0000232042
NIP: 123-10-48-349
Nr konta: 09 1910 1048 2787 7758 1378 0001

© 2014   ASTHERM 
projekt: 24x36.pl   2014